5 marca 2024

Ocenzurowane.pl

Wiadomości bez cenzury

Gubernator stanu Kalifornia podpisał kontrowersyjną ustawę, która zmniejsza karę za sodomię z nieletnimi

Loading

Kiedy myślałeś, że sytuacja w Kalifornii nie może się pogorszyć, gubernator Gavin Newsom podpisał teraz nową, kontrowersyjną ustawę, dzięki której ​​dorośli, którzy uprawiają sodomię z nieletnimi, nie będą automatycznie umieszczani w stanowym rejestrze przestępców seksualnych.

Ustawa, która została przyjęta przez stanową legislaturę kontrolowaną przez Demokratów, daje sędziom swobodę w rejestrowaniu przestępców seksualnych w sprawach dotyczących seksu oralnego lub analnego między dzieckiem w wieku od 14 do 17 lat a osobą dorosłą, która jest nie więcej niż 10 lat starsza od dziecka.

Zgodnie z obowiązującym prawem stanowym, osoby dorosłe są automatycznie dodawane do rejestru przestępców seksualnych za kontakty seksualne tych dwóch typów z nieletnimi. Zgromadzenie Stanowe Kalifornii zagłosowało 41-18.

Zwolennicy ustawy twierdzą, że jej głównym celem jest zaprzestanie dyskryminacji dorosłych ‘sodomitów i zboczeńców’ uprawiających seks analny i oralny z nieletnimi, którzy, jak twierdzą, wyrazili zgodę na tę czynność. Ustawę wprowadził stanowy senator Scott Wiener, demokrata, który powiedział, że prawo powstrzyma „jawną dyskryminację młodych osób LGBT zaangażowanych w dobrowolną działalność”.

Uważa, że ​​obecne prawo dyskryminuje ‘sodomitów i zboczeńców’, ponieważ stanowi, że sędziowie mogą decydować, czy dorośli, którzy angażują się w tradycyjne stosunki z nieletnimi, mają zostać zarejestrowani jako przestępcy seksualni. Dotyczy to tylko dobrowolnego stosunku pochwowego między osobą w wieku od 14 do 17 lat a osobą, która nie była starsza o więcej niż 10 lat od drugiej osoby. Ale ponieważ ‘sodomici’ nie angażują się w tego typu stosunki, uważa, że ​​są oni w jakiś sposób celem tego prawa, które nazywają „przerażającą homofobią”, która „rujnuje ludzkie życie”.

Przepis spotkał się z dużym sprzeciwem ze strony tych, którzy chcą chronić dzieci przed oprawcami

Nie wszyscy zgadzają się z Wiener’em, a nawet członkowie jego własnej partii wypowiadali się przeciwko niemu. Democratic Assemblywoman Lorena Gonzalez powiedziała podczas debaty legislacyjnej: „Nie mogę, jako matka, zrozumieć, jak seks między 24-latkiem a 14-latkiem może być kiedykolwiek obopólny, jakim cudem to nie jest przestępstwo podlegające rejestracji. Nigdy nie powinniśmy rezygnować z idei, że dzieci nie powinny w żaden sposób podlegać oprawcy”.

Dodała: „Rzucam wyzwanie każdemu: daj mi sytuację, w której 24-latek uprawiał seks z 14-latkiem, jakikolwiek rodzaj seksu, i nie jest to rozbój”.

Burmistrz San Diego, Kevin Faulconer, powiedział, że wszystkie akty seksualne powinny podlegać tym zasadom, tweetując: „Dorosły, który popełnia JAKIKOLWIEK akt seksualny z nieletnim o 10 lat młodszym, musi zostać zarejestrowany jako przestępca seksualny. Prawo musi zostać zmienione”.

Newsom od dawna jest obrońcą praw ‘sodomitów i zboczeńców’. Jako burmistrz San Francisco polecił miastu rozpocząć wydawanie aktów małżeństwa parom tej samej płci zaledwie na miesiąc po jego kadencji.

Tymczasem senator, który zaproponował tę ustawę, to ten sam, który w 2017 roku trafił na pierwsze strony gazet za inną kontrowersyjną ustawę, która obniżyła wartość świadomego przenoszenia wirusa HIV ze zbrodni na wykroczenie, pomimo faktu, że choroba jest wyrokiem śmierci. Wiener, który jest ‘homosiem’, również zaproponował ustawę, która umożliwiłaby nielegalnym imigrantom ubieganie się o miejsca w Partii Demokratycznej.

Choć te pomysły były złe, ta ustawa mogła być jak dotąd najbardziej niebezpieczna. Pedofil to pedofil i nie powinno mieć znaczenia, jaki rodzaj płci był w to zamieszany. Prawo powinno chronić dzieci, a nie dorosłych, którzy polują na nieletnich .

Źródła:

Breitbart.com

LATimes.com

NationalFile.com

image_pdfGeneruj PDFimage_printDrukuj